Aktuálně | Diakonický odbor západočeského seniorátu ČCE

Aktuálně

warning: Creating default object from empty value in /home/eusers/drupal/drupal.evangnet.cz/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1364.

Informativní komunitní schůzka k zapojení církví do podpory integrace cizinců

IMG_20170202_101049[1].jpg

Ve čtvrtek 2. února 2017 proběhla ve Farním sboru ČCE Plzeň - západ komunitní informativní schůzka k projektu DOMA Diakonie ČCE a zapojení církví do podpory integrace cizinců.

Dozorčí rada Diakonie Západ složí slib

Bohoslužba s pověřením členů dozorčí rady Diakonie ČCE - střediska západní Čechy proběhne v neděli 17. března 2013 od 17 hodin v chrámu Farního sboru ČCE v Plzni - západního sboru (Němejcova 2).

Fakulta otevírá kurz pro kaplany

Teologická fakulta Jihočeské univerzity připravuje kurz celoživotního vzdělávání s názvem "Identita sloužícího křesťana".

U dálniční kaple budou vzpomínat na oběti nehod

Už potřetí se v neděli 21. listopadu 2010 v 15 hodin shromáždí k ekumenické bohoslužbě Na památku obětí dopravních nehod u dálniční kaple na odpočívadle dálnice D5 (na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu). Bohoslužbu doprovodí pěvecký sbor Chrástochor.

Petr Bouda získal zvláštní cenu MOSTY 2010

Zvláštní cenu Mosty za rok 2010 získal pan Petr Bouda, navržený poradním odborem křesťanské služby západočeského seniorátu ČCE.

Diakonický odbor zavítal do merklínského sboru

V pátek 20. března 2009 se zástupci diakonického odboru západočeského seniorátu ČCE Jan Šoltész a Karel Šimr setkali ke společnému hledání podoby sborové diakonie s členy merklínského evangelického sboru.