Notice: Undefined offset: 8192 in /home/eusers/drupal/drupal.evangnet.cz/includes/common.inc on line 548

Notice: Undefined offset: 8192 in /home/eusers/drupal/drupal.evangnet.cz/includes/common.inc on line 555

Diakonát - přežitý nebo nezrozený? | Diakonický odbor západočeského seniorátu ČCE

Diakonát - přežitý nebo nezrozený?

• : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/eusers/drupal/drupal.evangnet.cz/includes/unicode.inc on line 311.

Letošní den diakonie západočeského seniorátu Českobratrské církve evangelické proběhne v sobotu 10. října v Karlových Varech. Hostem bude Jan David, který přítomné seznámí s institutem diakonátu a podělí se s nimi o praktické zkušenosti s ním.

Diakonát zavedla ČCE v roce 1998 jako institut, který má spojovat službu potřebným s církevním zakotvením a pověřením. Je tento "úřad", obvyklý v mnoha zahraničních církvích, slepým ramenem nebo pro naše hledání diakonické církve a diakonické práce představuje dosud nedoceněnou výzvu? To vše bude tématem přednášky, rozhovoru a společného hledání, k němuž zve všechny zájemce Poradní odbor křesťanské služby západočeského seniorátu ČCE. Setkání se uskuteční ve Farním sboru ČCE v Karlových Varech v sobotu 10. října 2015 od 10 do 14,30 hodin. Prosíme o ohlášení plánované účasti do 4.10. J. Mossoczyové na adrese diakonie-zapad@evangnet.cz nebo na čísle 608 524 177.

Jan David je jeden z pěti současných diakonů ČCE a emeritní ředitel střediska Diakonie ČCE v Myslibořicích.
Pozvánku najdete v příloze.

den_diakonie_2015.pdf144.73 KB