Články | Diakonický odbor západočeského seniorátu ČCE

Články

warning: Creating default object from empty value in /home/eusers/drupal/drupal.evangnet.cz/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1364.

Publikace Hledání diakonického sboru

Poradní odbor diakonický zpč. seniorátu ČCE vydal na podzim roku 2014 publikaci Hledání diakonického sboru aneb "Inspirace z let 2008 - 2013". Najdete ji v příloze.

Sbor jako diakonie (K. Šimr)

Aneb: Na cestě k diakonickému sboru

Diakonie a křesťanská služba zítra ? (Karel Šimr)

Předneseno na kurzu křesťanské služby 4.4.2009 v Praze s tématem „Diakonická služba včera, dnes a zítra (?)“

Církevní diakonie nebo diakonická církev? (Michal Opatrný)

Nástin katolické diskuse o diakonii jako konstitutivním prvku církve

Možnosti diakonického jednání – včera, dnes, zítra! (Beate Lenk)

Zítřek může vykvést jen tehdy, když včera zapustil kořeny a dnes roste…..

Pokus o recenzi Pospíšilovy Teologie služby

Kniha, která nese věnování těm, "kdo se věnují křesťanské charitě a diakonii" nemusí svým titulem hned prozradit svůj obsah, který se po prolistování prozradí jako tematicky poněkud nesourodá kompilace. Nicméně nová kniha profesora Cyrilometodějské teologické fakulty UP v Olomouci by měla zaujmout čtenáře nejméně ze dvou důvodů.